asdasdasdas asdassadasd1988 yılında Denizli'de Lise eğitimimi tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne (ingilizce) girdim. Henüz Tıp fakültesi’nde öğrenci iken Hacettepe Üniversitesi Pediatrik Nöroloji’de DENVER Gelişimsel Tarama Testi’nin Türkiye popülasyonuna adaptasyonu çalışmasında yer aldım. Tıp Fakültesi sonrası Fizyoloji AnaBilim Dalında Fizyoloji uzmanlığımı aldım. Kadın adet döngüsü üzerinde çeşitli çalışmalarda bulundum. 2002 yılında 28. Ulusal Fizyolojik Bilimler Kongre komitesi jüriliğinde Genç Araştırmacılar Üçüncülük Ödülü aldım. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünde ihtisasımı tamamladım. İlgi alanlarım arasında Epidural anestezi (Ağrısız) ile Doğum, Sezaryen sonrası normal vajinal doğum, Yüksek Riskli Gebelik takibi, Perinatoloji, Fetal Kalp (Ekokardiografi), İnfertilite (Kısırlık) cerrahisi, In-vitro fertilizasyon tedavisi (tüp bebek) ve minimal invazif cerrahi (Laparoskopik ve Histeroskopik cerrahi) gelmektedir. T.C. Sağlık Bakanlığı zorunlu hizmetimi Ankara Çubuk Devlet Hastanesinde yaptıktan sonra yaklaşık 5 yıl özel hastanelerde çalıştım. Halen özel muayenehanede hizmet vermekteyim. Yurtiçi ve Yurtdışı çeşitli yayınlarım mevcut olup, İngilizce (iyi), İspanyolca (orta) ve Rusça (Başlangıç) bilmekteyim.

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Op.Dr.Nezih DURMAZLAR

25-07-2017

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Kürtaj Nasıl Yapılır?

En sık sorulan sorular; kürtaj nasıl yapılır? Güvenli midir? Kürtaj olduktan sonra ne gibi problemler oluşabilir?

 

Kürtaj en etkili ve hızlı yöntemlerden birisidir. Bir kaç dakika içinde tamamlanabilen bu işlem anestezi kullanılmazsa ağrılı bir işlemdir. Lokal anestezi ya da hafif bir uyku veren damar içi ilaç kullanımıyla çok daha konforlu ve güvenli bir şekilde gerçekleştiriyoruz. İşlem sonrası hastamız gündelik hayatına veya işine geri dönebilmektedir.

 

Eskiden kürtaj için metal aletler kullanılırdı. Metal bujilerle rahim ağzında yeterli açıklık sağlanır, ardından yine metal küretler ile rahim içi kazınırdı. Kullanılan aletlerin metal olması bazen istenmeyen sonuçlara yol açardı. Rahim delinmesi ve kanama bunlar arasında hayati tehlike doğurabilecek olanlardı.

 

Oysa şimdi çok daha güvenli aletlerle kürtaj yapıyoruz. Kullandığımız aletler plastik ve tek kullanımlık (kullan-at), yani her hasta için kullandığımız aleti başka bir hastada kullanmıyoruz.

 

Daha fazla BİLGİ ve RANDEVU almak için tıklayınız.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SORULARINIZ MI VAR?

Hasta bilgileri hiçbir kişi veya kurum
ile paylaşılmamaktadır.

GSM

0 535 878 37 37

FORMU DOLDURUN

Size ulaşabilmemiz için telefon numaranızı veya eposta adresinizi doğru yazdığınızdan emin olunuz

İLETİŞİM BİLGİLERİ

EGE PLAZA İş Merkezi, Mevlana Bulvarı (Konya yolu)
No: 182 / B Kat: 4 No: 15
Balgat / Çankaya / ANKARA

Tel & Fax :
0 ( 312 ) 286 95 21

GSM :
0 535 878 37 37

Anlaşmalı Kuruluşlar