asdasdasdas asdassadasd1988 yılında Denizli'de Lise eğitimimi tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne (ingilizce) girdim. Henüz Tıp fakültesi’nde öğrenci iken Hacettepe Üniversitesi Pediatrik Nöroloji’de DENVER Gelişimsel Tarama Testi’nin Türkiye popülasyonuna adaptasyonu çalışmasında yer aldım. Tıp Fakültesi sonrası Fizyoloji AnaBilim Dalında Fizyoloji uzmanlığımı aldım. Kadın adet döngüsü üzerinde çeşitli çalışmalarda bulundum. 2002 yılında 28. Ulusal Fizyolojik Bilimler Kongre komitesi jüriliğinde Genç Araştırmacılar Üçüncülük Ödülü aldım. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünde ihtisasımı tamamladım. İlgi alanlarım arasında Epidural anestezi (Ağrısız) ile Doğum, Sezaryen sonrası normal vajinal doğum, Yüksek Riskli Gebelik takibi, Perinatoloji, Fetal Kalp (Ekokardiografi), İnfertilite (Kısırlık) cerrahisi, In-vitro fertilizasyon tedavisi (tüp bebek) ve minimal invazif cerrahi (Laparoskopik ve Histeroskopik cerrahi) gelmektedir. T.C. Sağlık Bakanlığı zorunlu hizmetimi Ankara Çubuk Devlet Hastanesinde yaptıktan sonra yaklaşık 5 yıl özel hastanelerde çalıştım. Halen özel muayenehanede hizmet vermekteyim. Yurtiçi ve Yurtdışı çeşitli yayınlarım mevcut olup, İngilizce (iyi), İspanyolca (orta) ve Rusça (Başlangıç) bilmekteyim.

Kürtaj Ankara 2017

Op.Dr.Nezih DURMAZLAR

KÜRTAJ NASIL YAPILIR?

Ankara’da kürtaj nasıl yapılır? Kürtaj olmanın riskleri var mıdır? Kürtaj olduktan sonra tekrar hamile kalabilir miyim. Bu sorular işlem hakkında en çok sorulan sorulardır. Ankarada kürtaj, Bir kaç dakika içinde tamamlanır. Kürtaj işlemi anestezi kullanılmaz ise ağrılı bir işlemdir. Ankara’da kürtaj işlemini anestezi altında (Hafif bir uyku) çok daha KONFORLU, GÜVENLİ ve hasta MAHREMİYETİNE önem verecek bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Kürtaj sonrası hastamız gündelik hayatına veya işine geri dönebilmektedir. Erken gebelik haftalarında kürtaj için en etkili, güvenli ve konforlu olan yöntem VAKUM küretajdır. Kullandığımız aletler plastik ve tek kullanımlık (kullan-at), yani her kürtaj işleminde her hasta için kullandığımız aleti başka bir hastada kullanmıyoruz. Kürtaj hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilir yada bize telefon ile ulaşabilirsiniz. Ankara’da kürtaj için 0 312 286 9521 veya 0 535 878 3737 arayabilirsiniz.

  

KÜRTAJ OLMANIN RİSKLERİ VAR MIDIR?

Kürtaj ile ilgili en sık sorulardan bir tanesi de “Kürtaj olduktan sonra  tekrar hamile kalmak mümkün müdür?

Cevap: Evet.

 

Kürtaj işlemi ile ilgili diğer bir sık sorulan soru ise; “Kürtaj esnasında veya sonrasında karşılaşılabilecek problemler nelerdir?

Cevap: Kürtaj işlemi esnasında çok sık olmasa da rahim ağzında yaralanma (laserasyon), rahimde delinme (perforasyon), kanama, enfeksiyon gibi durumlar olabilir. Güvenli bir kürtaj için Gerek bunların olmaması gerekse olması durumunda süratle tedavisi ve hastanın kalıcı bir zarar görmemesi için kürtajın, TECRÜBELİ bir hekim tarafından yapılmasında fayda var. Çok daha nadir bir durum da kürtaj sonrasında gebeliğin hala devam ediyor olması, yani işlemin başarısız olmasıdır. Bu yüzden kürtaj işleminden sonra mutlaka ultrasonografik kontrol yapılmadan işleme son verilmemesi gerekir. Kürtaj sonrası enfeksiyon gelişmemesi için mutlaka antibiyotik kullanımını önerilmektedir.

MUAYENEHANEDEN GÖRÜNTÜLER:

 

Ankara’da kürtaj nasıl yapılır?

Ankara’da kürtaj olmanın risklerin nelerdir?

Ankara’da kürtaj olduktan sonra tekrar halime kalmak mümkün müdür?

 

SORULARINIZ MI VAR?

Hasta bilgileri hiçbir kişi veya kurum
ile paylaşılmamaktadır.

GSM

0 535 878 37 37

FORMU DOLDURUN

Size ulaşabilmemiz için telefon numaranızı veya eposta adresinizi doğru yazdığınızdan emin olunuz

İLETİŞİM BİLGİLERİ

EGE PLAZA İş Merkezi, Mevlana Bulvarı (Konya yolu)
No: 182 / B Kat: 4 No: 15
Balgat / Çankaya / ANKARA

Tel & Fax :
0 ( 312 ) 286 95 21

GSM :
0 535 878 37 37

Anlaşmalı Kuruluşlar